Skip to main content
Kasteel Tongelaar

Faciliteiten

Naast dat dit een bijzondere historische locatie is, vind je op deze locatie ook

Kaart
Kasteel Tongelaar
Welke zintuiglijke ervaringen zijn er aanwezig?
Horen, Voelen, Ruiken, Zien
Praktische Informatie
Soort locatie
Kasteel
Entree
Gratis
Activiteiten

Dag van het Kasteel bij Kasteel Tongelaar: Maandag 25 mei – Muziek op het plein met niXmoet!

Op tweede Pinksterdag staat het plein van Kasteel Tongelaar in het teken van livemuziek. Van 14.00 tot 17.00 uur speelt niXmoet een sfeervol akoestisch repertoire met nummers van onder andere Bob Dylan, Bruce Springsteen, Donovan en The Rolling Stones. Een ontspannen middag vol muziek om naar te luisteren, mee te deinen en van te genieten op het plein van het kasteel.

Kom langs, neem plaats op het plein en geniet van tweede Pinksterdag op Tongelaar.

Maandag 25 mei
14:00 tot 17:00 uur
Muziek op het plein door niXmoet
Bij Kasteel Tongelaar

Toegankelijkheid
Anders
Wij doen mee op
Maandag 25 mei
Openingstijden
14:00 - 17:00
Over dit object

In een uithoek van de provincie, ver van steden en verkeerswegen vandaan, is het on-Nederlands stil. Daar staat een oude burcht, omringd door prachtige boerderijen. Je waant je er zo op het Franse platteland. Kasteel Tongelaar en Boerderij de Benedenhof liggen op het prachtige Landgoed Tongelaar van Brabants Landschap in Mill. Het kasteel is elke woensdag en zondag geopend voor publiek. In het informatiecentrum zijn vele wandel- en fietsroutes te vinden en informatie over de geschiedenis. Al reeds in de 9de eeuw lag er een versterkte motteburcht op de plaats waar nu het kasteel is. Eén van de beroemdste eigenaren van het kasteel was ridder en graaf Floris de vijfde.

Maandag 6 juni, tweede Pinksterdag, wordt traditiegetrouw de landelijke Dag van het Kasteel georganiseerd. Wij vieren dat klein en gezellig dit jaar; met live muziek op het mooiste binnenplein van Brabant, lekker eten, speciaalbiertjes van kasteelbrouwerij de Blauwe Knoop, kinderknutselen en in het historische bakhuisje kun je de bakker aan het werk zien.

Het info-punt en de heemkundekamer zijn geopend voor informatie over erfgoed en natuur op Tongelaar. Brabants Landschap heeft een lezing-workshop door de auteurs van ‘Wild jaar’ georganiseerd, we hebben mooie wandelroutekaarten klaar liggen en kleurplaten over Helwiva van Tongelaar.

Chef Hans staat op het binnenplein met een bourgondische soep uit de driepoot en Pulled pork van de XL Smoker. De jongens van Kasteelbrouwerij de Blauwe Knoop zorgen voor lekkere speciaalbiertjes dus schuif maar aan, want er is ook nog fantastische live muziek die dag!

Meer weten over de historie van Kasteel Tongelaar? Bezoek het infocentrum van heemkundekring Myllesheem naast de toren of kijk hier.

Kaart